دایرکتوری فایل

د

دایرکتوری فایل یا اسکریپت دایرکتوری فایل به شما کمک می کند تا فایل های خودرا در سرور یا هاست خود از حالت عادی نمایش خارج کنید.

دایرکتوری سرور

دایرکتوری سرور

در اسکریپت دایرکتوری فایل یا دایرکتوری سرور شما قادر هستید علاوه بر تغییر نمایش نوع دایرکتوری ، نوع لینک دهی به فایل های خود را تغییر هم بدهید ؛ همانطور که می دانید در دایرکتوری ، پوشه ها و تمامی فایل ها نمایش داده می شوند و با تغییر دایرکتوری می توان برخی فایل هارا نیز مخفی کرد یا برخی از پسوند هارا به طور کلی غیر قابل نمایش کرد !

دیگر کاربرد ها برای اسکریپت دایرکتوری سرور

در سیستم VIP یا اسکریپت VIP شما مجبور هستید به دلیل نیاز به داشتن اشتراک و دانلود به واسطه ی اشتراک ، دایرکتوری خود را تغییر دهید ، در غیراینصورت کاربر شما تمامی فایل هارا مشاهده خواهد کرد و به راحتی دانلود می کند ، اما ترکیب دایرکتوری سرور با سیستم VIP می تواند معجزه کند ! چرا ؟

در دایرکتوری شما نوع نمایش و لینک هارا تغییر می دهید و با ارجاع دادن لینک ها به سیستم یا اسکریپت وی آی پی(VIP) می توانید دانلود کاربر را کنترل کنید ! منظور از کنترل دانلود کاربر چیست ؟ یعنی ببینید کاربر اشتراک دارد یا خیر و اصلا فایل شما مناسب دانلود با اشتراک هست یا خرید تکی و دانلود !

اسکریپت دایرکتوری فایل
اسکریپت دایرکتوری فایل

تغییر طراحی و گرافیک دایرکتوری

در بالا نوعی دایرکتوری را مشاهده می کنید که پیشفرض سیستم وی آی پی می باشد ولی محدودیتی برای تغییر در آن وجود ندارد ! می توانید آن را به هرشکلی که مایل هستید تغییر دهید ! یا می توان حتی از Bootstrap در طراحی مربوط به دایرکتوری استفاده کنید ؛ درواقع Bootstrap خیلی راحت عمل می کند و با کمترین دانش از طراحی می توانید طرح دلخواه خودرا ایجاد کنید !

اسکریپت دایرکتوری فایل
نمونه از دایرکتوری با استفاده از Bootstrap

دیگر کاربرد ها در اسکریپت دایرکتوری سرور

همانطور که دربالا نیز ذکر شد ، یکی از وظایفی که می توان به این سیستم نسبت داد ، مخفی کردن لینک های اصلی در حالت نمایش دادن دایرکتوری می باشد ! اما این کافی نیست ، درصورتی که کاربر بر روی یکی از لینک ها جهت دانلود کلیک کند ، در نهایت لینک اصلی را می تواند ببینید ! اما درصورتی که این دو سیستم یعنی اسکریپت VIP و اسکریپت دایرکتوری سرور باهم ترکیب شوند ، علاوه بر اینکه می توان نمایش لینک هارا تغییر داد و مسیر اصلی هر فایل و پوشه مخفی نمود ، لینک خروجی دانلود نیز تغییر خواهد کرد که این کار به واسطه ی اسکریپت VIP انجام می گیرد !

ترکیب کردن هر دو سیستم با هم !

خوشبختانه در اسکریپت VIP به صورت پیشفرض سیستم دایرکتوری سرور وجود دارد ! و در زمانی که سرور جدیدی را متصل می کنید ، درواقع فایل اسکریپتی آن را نیز می توانید دانلود کنید تا هر دو سیستم را باهم یکسان سازی کنید.

برای مشاهده دمو سیستم وی آی پی و دمو سیستم دایرکتوری که به یکدیگر متصل شده اند ، بخش دمو را می توانید مشاهده فرمایید.

4 دیدگاه

توسط Admin

آخرین نظرات